• fb
  • yb
 067 539-06-80
 050 303-24-19
 
У вашому кошику
0 Пусто

Полтавські медові пряники мають не надто довгу історію - яких-небудь 200 років. Хоча саме медове тісто з додаванням до нього спецій, значно старше: йому, щонайменше, декілька тисяч років.

 

Традиційні для багатьох регіонів України медові пряники, чи медяники, випікалися, зазвичай, під час зимових свят, до Миколая чи Різдва і дарувалися дітям. Ті, що відтворювали жіночі фігурки, називалися "панянки", чи "барині", вершники на конях називалися "сідачками". Зверху пряники були вкриті солодкою кольоровою поливою і не мали начинки. 


Старовинні українські пряники | Старинные украинские пряники

 

Традиційні народні пряники виготовлялися не в формах, а вирізалсия спеціальними вирубками, часто зробленими аж надто просто, хоча це аж ніяк не засмучувало малечу, на подарунки для якої і призначалися традиційні українські пряничні вершники - сідачки та жіночі фігурки -барині та панянки.

 

Так що історія пряничного чоловічка починалася дуже давно, і, можливо, прабатьківщиною відомих нині пряничних персонажів, таких популярних у всьому світі, є саме Україна.    

 

Але  нам вже пора познайомитися і з полтавськими пряниками. Як же виглядають справжні медові полтавські пряники? 

 

Полтавські медові пряники Веселяники | Полтавские медовые пряники Веселяники

 

Давайте познайомимося ближче з тим, з чого складаються та як виготовляються полтавські медові пряники.

 

Про форми для виготовлення пряників

 

Полтавські пряники мають одну, дуже важливу відмінність від інших пряничних виробів: для виготовлення пряника виготовляється спеціальна форма, в якій і формується майбутній пряник.

Зазвичай, форма виготовлялася з дерева. Виготовлення дерев'яної форми для пряника - окреме мистецтво.

Майстер різбляр по дереву створює контури майбутнього пряника у вивернутому дзеркальному відображенні. що вимагає неабиякої майстерності.   


Форми для пряників майстра Володимира Маркар'яна | Формы для  пряников мастера Владимира Маркарьяна

 

З чого складається і як виготовляється тісто для полтавських пряників

 

У тісті для медових  пряників є свої секрети, які й дозволяють виготовляти з нього вироби високої якості.

 

Борошно для виготовлення тіста для пряників беруть першого і вищого гатунку, використовуючи суміш пшеничного і житнього борошна.    

 

Наступним важливим складником є натуральний мед, без якого пряники не отримають специфічного медового відтінку та особливого кольору, який може бути світлішим, чи темнішим, залежно від сорту меду.  

Більшість сучасних пряників, які зустрічаються в торгівлі, або ж зовсім не містять натурального меду, або ж викорисовується так званий штучний мед, якому, як зрозуміло, за смаковими та ароматичними властивостями, дуже далеко до натурального. 

 

Але що ж найбільше впливає на створення  яскравого, неповторного аромату медових пряників, за який ці чудові солодкі вироби і полюбляють діти і дорослі?

 

Відкинемо сумніви: це - прянощі. Власне, саме від слова "прянощі" пряник і отримав свою назву. Зазвичай до пряничного тіста додавали заморські прянощі, які не росли на українських чорноземах, а завозилися з далеких країв: з Індії торгівельними шляхами прянощі потрапляли до Європи, а вже звідти їх доставляли до України. З тих далеких часів нічого особливо і не змінилося, хіба що збільшилася швидкість доставки. 

 

Гвоздика, ваніль, кардамон, мускатний горіх, духмяний перець, кориця - далеко не повний перелік прянощів, які можуть додаватися до пряничного тіста - все залежить від рецепту. 

 


Мед і прянощі створюють неповторний аромат медових пряників | Мед и пряности создают неповторимый аромат медовых пряников

 

Як формуються полтавські медові пряники

 

Подивіться, будь-ласка, невеличке відео, про те, як формуються полтавські медові пряники

 

 

 

 

Піісля формування пряники відправляються у піч, після чого глазуруються цукровою поливою, інакше - айсінгом.

 

А деякі пряники за допомогою спеціальних харчових барвників розмальовуються в яскраві кольори, як, наприклад, ось цей новорічний Миколайчик.

 

 

 

 

І врешті-решт виходять ось такі гарнюні і смачнющі пряники.

 

Ось ці більш дитячі. Більше дитячих пряничків ШУКАЙТЕ ТУТ.

 

Дитячі медові пряники від Медових ласощів "Веселяників" | Детские медовые пряники от медовых лакомств "Веселяники"

 

Діткам сподобаються і "Посміхайлики" - веселі різнобарвні прянички на паличках. З ними вийде ЧУДОВИЙ СОЛОДКИЙ СТІЛ на святі ваших дітей.

 

Посміхайлики - чудовий вибір для дитячого солодкого столу | Смайлики - прекрасный выбор для детского сладкого стола

 

А для любителів чогось такого на згадку підійдуть ось такі солодкі медові подарунки - сувенірні прянички. Тут їх -  ВЕЛИКИЙ ВИБІР

 

Сувенірні медові пряники від Медових ласощів "Веселяники" | Сувенирные медовые пряники от медовых лакомств "Веселяники"

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

VESELIVKA.ua