• fb
  • yb
 067 539-06-80
 050 303-24-19
 
У вашому кошику
0 Пусто

 Трішки історії про свято

 

У 1996 році важлива роль яєць у доступному та здоровому харчуванні людства підштовхнула International Egg Comission заснувати Всесвітній День Яйця, який відзначається у другу п'ятницю жовтня щорічно.

 

Цього року воно припадає на 14 жовтня. Це свято відзначається всім світом та кожного року набуває все більшої популярності. А чи замислювалися ви колись про те, коли саме людство почало використовувати яйця в їжу?

 

Трапилося ця подія вперше в Індії 2500 років тому. А в Європі найпершими стали куштувати яйця римляни на сніданок. Цікавим є і той факт що в ті часи одна квочка могла знести близько 30 яєць на рік, в порівнянні з нашим часом – це більше 200.

 

В Україні це свято ще не стало дуже відомим і не набуло популярності. Але в деяких країнах воно є справжньою культурною подією, на яку приїздять багато туристів із різних куточків світу. Світовим лідером у споживанні яєць за деякими даними визнають Японію. В середньому кожен житель цієї країни вживає одне яйце на день.

Американці до цього всесвітнього свята проводять щорічно День гігантського омлету, таким чином висловлюючи свою подяку цьому дорогоцінному продукту. Китайська культура відзначає яйце - як символ життя. Щоб сповістити про народження дитини, сім’я забарвлює яйця в колір щастя – червоний. Це приносить щастя новонародженому.

 

Цікаві факти

 

Уявіть собі, найважче яйце курки, яке було зареєстроване важило майже півкіло. В ньому знаходилося аж 5 жовтків і його обхват по вертикальній лінії був більше 30 сантиметрів. Найменшим у світі є яйце пташки колібрі, його розмір складає всього 12 мм в діаметрі та важить близько пів грама. А найбільшим вважається яйце страуса. Його довжина складає від 15 до 21 см і важать вони від 1.5 до 2 кг.

    

Майстрині з нагоди цього дня випекли смачні медові пряники у вигляді яєць. Вони є натуральними та без різних хімічних домішок. Ці, та інші смаколики ви можете замовити та смакувати як у свята, так і просто холодними вечорами.

VESELIVKA.ua